BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Przypadek ...

zdarzenie losowe, nieplanowane, niecelowe - może wytworzyć  złożony system?

Projekt ...

sam-9 czyli rozpoznawalny wzór, plan budowy. Swojego rodzaju odpowiednik informacji.

Informacja ...

inf uporządkowane dane, reguły,  kod. Przekaz treści. Występuje w przyrodzie  i  w  technice...

Konferencje 2009

Akademia Dialogu Wiary i Nauki


Z inicjatywy serwisu APOLOGETA.pl
Kościoła Chrześcijan Baptystów w Toruniu
oraz przy współpracy z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Akademickim
startuje Akademia Dialogu Wiary i Nauki.


>>> więcej ...


20 - 22 Kwiecień 2009, POZNAŃ, POLSKAprof. Andy McIntosh

Prof. Andrew C. McIntosh ukończył studia na Wydziale Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Walii w Bangor w roku 1973, a doktorat z teorii spalania obronił na Wydziale Aerodynamiki, Cranfield Institute of Technology. Od 1995 roku jest profesorem w Uniwersytecie Leeds w dziedzinie termodynamiki i teorii spalania. Od 1996 roku jest członkiem Instytutu Matematyki a od 2002 Instytutu Fizyki. Jest specjalistą w zakresie spalania, zapłonu i eksplozji. Opublikował w tej dziedzinie ponad 100 prac naukowych. Ostatnio jego zainteresowania obejmują biomimetykę - naukę zajmującą się śledzeniem i naśladowaniem "inżynierskich" rozwiązań w biosferze, jak też tematykę pochodzenia informacji i jej roli w naukach biologicznych. 

Profesor w swoim cyklu wykładów,  ma przygotowane  opracowania  skierowane  do osób zajmujących się naukowo fizyką, informatyką, matematyką, jak też opracowania wskazujące na powiązanie odkryć naukowych z wiedzą biblijną. Jego trasa  obejmuje wystąpienia zarówno w ośrodkach akademickich  jak też  prezentacje naukowych i biblijnych  danych  dla wszyskich zainteresowanych - po oficjalnych wykładach w ośrodkach uczelnianych.

 

5 Konferencja Kreacjonistyczna, Poznań 2009

 


23 - 28 Maj 2009, EGER, WĘGRY

Dr Henry F. Schaefer III będzie wykładowcą na konferencji w Eger w maju,  zobacz więcej.

 

 Dr Henry F (Fritz) Schaefer III – profesor honorowy z dziedziny chemii, przez 18 lat wykładowca  Uniwersytetu Kalifornijskiego, Berkley. Dyrektor Centrum Chemii Obliczeniowej na Uniwersytecie Georgia, Ateny (USA). Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Nauki, otrzymał cztery najbardziej prestiżowe nagrody z rąk Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, otrzymał The Centenary Medal (Medal Stulecia) z ramienia Londyńskiego Królewskiego Towarzystwa Chemicznego. Jego publikacje dotyczące nauki i religii wzbudzają bardzo duże zainteresowanie, głównie na uczelniach w Stanach Zjednoczonych, a także w wielu miastach na całym świecie. Autor powszechnie znanej książki Nauka i Chrześcijaństwo: Konflikt czy Logiczna Spójność? (Science and Christianity: Conflict or Coherence?).

Dane z wikipedii:

Henry "Fritz" Schaefer III (ur. 1944) amerykański  chemik  i  informatyk. Dyrektor Center for Computational Quantum Chemistry na University of Georgia, ceniony za prace z chemii kwantowej, autor ponad tysiąca naukowych artykułów, które ukazały się głównie w "Journal of Chemical Physics" i "Journal of the American Chemical Society", redaktor naczelny londyńskiego "Molecular Physics"; jeden z sześciu najczęściej cytowanych chemików na świecie (z lat 1981-1997). Członek American Academy of Arts and Sciences, autor książki "Science and Christianity: Conflict or Coherence?" (The Apollos Trust 2003), w której przedstawił swoje rozumienie przenikania się wiary i nauki.

 


11 - 14 Czerwca 2009, GDAŃSK, POLSKA

Niebawem kolejna, już trzecia konferencja  z serii  NAUKA – ETYKA – WIARA. 

Hasło przewodnie konferencji  -->  "Na początku była informacja".


 Informacja o Konferencji Kreacjonistycznej 16 października 2009, POZNAŃmiejsce: Aula AWF

godz. 18.00 - 21.00 (wstęp wolny).

Hasło konferencji: Czego nie wiedział Darwin?

Wykładowca: dr Geoff Barnard.


Informacja o Konferencji Kreacjonistycznej 19-21 października 2009, GDAŃSKHasło: Ewolucja - nieudowodniona TEORIA

Wykładowcy: dr Geoff Barnard - biochemik, Cambridge, UK           Paul Garner – geolog, biolog, UKWykłady:

Poniedziałek 19.X.2009, godz. 17:15, „Czy genom dostarcza dowodu na wspólne pochodzenie?" Instytut Maszyn Przepływowych PAN, ul. Fiszera 14 Gdańsk-Wrzeszcz, Audytorium Maksimum.

Wykład ten szczegółowo analizuje ostatnie doniesienia o rzekomym 99% podobieństwie genomu człowieka i szympansa.
W trakcie wykładu omówione są geny kodujące białka, introny, pseudo-geny, ruchome elementy genetyczne, jak również fuzja chromosomów. Wnioski mogą być zaskoczeniem dla wielu: 1% różnica między genomem człowieka a szympansa to mit!
Wykład obficie ilustrowany środkami wizualnymi staje się przystępny nie tylko dla wąskiego grona specjalistów, ale i osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie mikrobiologii.

Poniedziałek 19.X.2009, godz. 19:15 Klub "KOS" Krzemowa 2, Gdańsk - dr Geoff Barnard - "Ewolucja, fakt czy fikcja?"

Dr Barnard zadaje trudne pytania dotyczące początków życia i możliwości jego samoistnego pojawienia się w przeszłości. Przedstawiając standardową argumentację neo-Darwinizmu (np. eksperyment Stanleya-Millera) analizuje warunki pierwotne, jakie byłyby konieczne do powstania życia: atmosferę, środowisko wodne tzw. pradawną zupę, jak i „prostą komórkę”.
Dodając cytaty video, prezentujące perspektywę ewolucjonistyczną – wykładowca pokazuje, że pytanie o początki życia nie znajduje odpowiedzi w świecie wąskiego materializmu.

Poniedziałek 19.X.2009, godz. 18.30 Klub "Infinium" ul. Wyspiańskiego 9, Paul Garner - "Czy ewolucja jest prawdą?"

To interesujące zestawienie najczęstszych argumentów przemawiających za Teorią Ewolucji uzupełnione jest istotnymi zastrzeżeniami coraz częściej wysuwanymi przez świat nauki. Szczere spojrzenie na mechanizm mutacji i doboru naturalnego oraz ich ograniczeń uzupełniony o analizę tzw. „organów szczątkowych”, argumentów z dziedziny embriologii jak i przykładów naciąganych „form pośrednich” prowadzi do fascynujących pytań.

Wtorek 20.X.2009, od godz. 18:15 Szkoła Muzyczna Gnilna 3, Gdańsk, 2 x Paul Garner:

"Nowy Kreacjonizm" - godz. 18:15
Czy kreacjoniści zajmują się jedynie destruktywną krytyką Teorii Ewolucji? Ten wykład pokazuje rozwój i wkład nauki kreacjonizmu w budowanie znacznie bardziej spójnego modelu opisu świata istot ożywionych zgadzającego się z dowodami dostarczanymi przez nauki przyrodnicze, bez konieczności uciekania się do naciągania wyników, czy sprzątania niewygodnych eksponatów „pod dywan”.

„Dowody na młody wiek ziemi?” - ok. godz. 19:15
W zalewie aksjomatu utrzymującego, że otaczający nasz świat ma ponad 6 mld lat, pogląd, iż ziemia ma relatywnie bardzo młody wiek może zdawać się co najmniej antynaukowym dziwactwem. Większość mniej zorientowanych obserwatorów postępu nauki nie jest świadoma istnienia niektórych, solidnych dowodów wskazujących na młody wiek ziemi. Dziedziny poruszone przez Paula Garnera obejmą: cechy galaktyk, życie komet, skały osadowe, zasolenie oceanów jak i liczebność ludzkiej populacji. Wykład może rzucić wyzwanie niejednemu stereotypowemu postrzeganiu rzeczywistości.

Wtorek 20.X.2009, godz. 17:00 Pruszcz Gdański, Kościół Zielonoświątkowy, ul. Skalskiego 15, dr Geoff Barnard "Pochodzenie człowieka - przeznaczenie człowieka"

W tym przeglądowym wykładzie dr Barnard prezentuje dwa spojrzenia na pochodzenie człowieka: ewolucyjne i kreacjonistyczne. Omówiony będzie Neandertalczyk, Sahelanthropus tchadensis, Ardipitek, Ardipitek (ramidus), Australopitek (afarensis – słynna „Lucy”), Australopitek (africanus), Paranthropus boisei. Dużo światła na interpretacje znalezionych skamielin rzucą fachowcy-ewolucjoniści, którzy nie zgadzają się z oficjalnym werdyktem entuzjastów poszukiwania „ogniw pośrednich”.
Następnie dr Barnard podejmie próbę fascynującego odtworzenia tego to co stało się z człowiekiem od stworzenia, przez upadek prarodziców, aż do współczesności.

Najważniejsze pytanie zostanie postawione pod koniec wykładu: Jakie jest przeznaczenie człowieka?

Środa 21.X.2009, godz. 18:15 UG Wydz. Nauk Społecznych ul. Bażyńskiego 4, sala A310-311, Gdańsk, dr Geoff Barnard "Lucy i jej dzieci” – inne spojrzenie na to „brakujace ogniwo”.

Frapujący wykład omawiający znalezisko szczątków „Lucy” jak również niedawnego odkrycia w Dikika szkieletu dziecka nazwanego „Salem”.
Staranne ważenie dowodów bez nadinterpretacyjnej otoczki, tak często dodawanej w popularnych mediach, prowadzi dr Barnarda do interesujących wniosków.

Paul Garner - "Wybuch Góry Św. Heleny - rewolucja w rozumieniu er geologicznych"
(Środa, 21.X.2009 ok. godz. 19:15 UG Wydz. Nauk Społecznych ul. Bażyńskiego 4, sala A310-311, Gdańsk)


Geolog, Paul Garner, przedstawi rekonstrukcję erupcji wulkanicznej Góry Św. Heleny, która w 1980 roku nagle zmieniła otaczający ją krajobraz. Naukowcy byli zszokowani formami geologicznymi ukształtowanymi w tak krótkim czasie. Wiele podręcznikowych teorii formowania się kanionów, złóż węgla itp. zostało w ten sposób zakwestionowanych.

Jesteś tutaj: Home Konferencje Konferencje 2009