BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Przypadek ...

zdarzenie losowe, nieplanowane, niecelowe - może wytworzyć  złożony system?

Projekt ...

sam-9 czyli rozpoznawalny wzór, plan budowy. Swojego rodzaju odpowiednik informacji.

Informacja ...

inf uporządkowane dane, reguły,  kod. Przekaz treści. Występuje w przyrodzie  i  w  technice...

Konferencje 2004

Wprowadzenie -  czym się zajmiemy:

 

23-25 kwiecień 2004, Poznań


 Tytuł konferencji: "CZY JESTEŚ MUTANTEM"


Konferencja zorganizowana  przez większość lokalnych   kościołów ewangelicznych Poznania. Tematem przewodnim jest idea "Inteligentnego Projektu" - wykazanie, że otaczający nas świat powstał z zamysłem i celem, co wskazuje na Projektanta-Stwórcę.   
                         Po każdym wykładzie  miał miejsce czas

                     na pytania i odpowiedzi.

 

 

 


Wykłady były prowadzone przez dwóch chrześcijańskich naukowców z Wielkiej Brytanii: dr-a Johna Peet'a (chemia) oraz Paula Garnera (geologia); obydwaj są członkami Biblijnego Towarzystwa Keacjonistycznego z Wielkiej Brytanii  oraz wielu innych brytyjskich towarzystw naukowych.

Kilka słów o wykładowcach:Wykłady odbyły się wg planu:


Piątek, 23 kwietnia, miejsce - Aula AWF, ul.Królowej Jadwigi.

18:00 - 20:30     John Peet       "Jak to wszystko się zaczęło.."               

Świecki pogląd na pochodzenie życia towarzyszy nam od początków stworzenia i nadal przez cały proces. Jak mogły powstać podstawowe związki chemiczne? Skąd pochodzi informacja genetyczna tworząca nasze geny? Jakie istnieją dowody dotyczące form przejściowych miedzy różnymi rodzinami zwierząt? Jak możemy opisać metamorfizm? Z drugiej strony biblijny opis jest prosty a jednocześnie naukowo wyczerpujący: dowody wskazują na Inteligentnego Twórcę. Zapis biblijny potwierdza także obecność zła.
Sobota, 24 Kwietnia, miejsce -  Koinonia, ul. Przemysłowa 48a.


10:00 - 12:00    Paul Garner     "Biblijne spojrzenie na stworzenie: siedem pierwszych dni wszechświata."

Istnieje wiele sposobów, w jaki nauka potwierdza Biblijny opis pochodzenia wszechświata. Wykład ten dotyczyć będzie niektórych z nich. Weźmiemy pod uwagę pochodzenie roślin i zwierząt, wiek  oceanów i kontynentów a także zastanowimy się co sprawia, że słońce i księżyc są takie niesamowite.

 

17:00 - 18:00     John Peet        "Prawda o pochodzeniu człowieka"        

Czy człowiek jest szczególnego rodzaju małpą człekokształtną? Dowody naukowe wskazują na to, że różnimy się od tych stworzeń zarówno pod względem fizycznym, psychicznym, jaki i z punktu widzenia inteligencji i moralności. Istnieje również jasny podział na małpy człekokształtne a człowieka w zapisie kopalnym. W gruncie rzeczy człowiek był zawsze człowiekiem, a małpy człekokształtne małpami. Z drugiej strony Biblia mówi, że jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, co jest niezwykle istotne.

 

 18:10 - 20:00     Paul Garner        "Wiek planety Ziemi"                   

Istnieje konwencjonalny pogląd, że ziemia ma około 4,5 miliarda lat. Lecz czy zostało to udowodnione? Ten wykład podda pod wątpliwość założenie, że długie wieki mają jakieś znaczenie i jest konieczne branie tego pod uwagę. Zastanowimy się nad tym, czy alternatywne idee mają szansę egzystowania i zadamy sobie pytanie czy zapis kopalny może być wyjaśniony w ramach Biblijnej skali czasu.

Niedziela, 25 Kwiecień  (nabożeństwo  -Koinonia, ul. Przemysłowa 48 a).

10:30                 John Peet         "Implikacje dotyczące stworzenia"        

Czy naprawdę ma jakieś znaczenie, w co wierzymy? Prawda jest istotna zarówno dla naukowców jak i chrześcijan. Ale, co więcej - jest to istota teologii. Czy możemy ufać Bogu, kiedy do nas mówi? Czy Biblia jest wiarygodna w swoim zapisie? Kim jest człowiek i jak powinniśmy traktować innych ludzi? Jakie jest pochodzenie zła i śmierci? Czym jest zbawienie? Nasze przekonania dotyczące zapisu w Księdze Rodzaju
mają wpływ na każdy aspekt naszej teologii od czasów stworzenia do nowego stworzenia.


 

17:00 - 18:00     Paul Garner    "Czy ewolucja jest prawdziwa?" 

Wykład ten będzie analizą powszechnych argumentów ZA ewolucyjnymi zmianami na dużą skalę oraz wyjaśni, dlaczego ewolucja Darwina powinna zostać odrzucona na rzecz biblijnego stworzenia. Dowiemy się także  czego nie mówią nam podręczniki na temat naturalnej selekcji, mutacji, podobieństw między różnymi stworzeniami, rozwoju zarodkowym oraz tak zwanym “brakującym ogniwie” w zapisie skamielin. 
18:10 - 20:00    John Peet     "Cud zmysłu wzroku"  
               

To dzięki naszemu zmysłowi wzroku możemy oglądać Boże stworzenie; w gruncie rzeczy nasze oczy są częścią tego stworzenia. W świecie zwierząt istnieje kilka różnych rodzajów oczu. Oczy człowieka są konstrukcyjnym cudem. Przetwarzają one informacje z prędkością przewyższającą najbardziej zaawansowane komputery oraz ciągle odtwarzają substancje chemiczne konieczne do rejestrowania światła. Ta kompleksowość działania naszego zmysłu sprawiła, że Darwin, i wielu po nim - są zażenowani, gdyż oni wierzyli w ewolucję.

 Po każdym wykładzie był czas czas na pytania i odpowiedzi.

Jesteś tutaj: Home Konferencje Konferencje 2004