BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Sylvia BakerSylvia Baker jest z urodzenia Australijką, licencjat z biologii zrobiła na Uniwersytecie Sussex,  natomiast studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Londyńskim.
Sylvia była jednym z 27 sygnatariuszy listów  Estelle Morris (brytyjska Minister Edukacji) w 2002 roku. W tym okresie była głównym nauczycielem  prywatnej szkoły chrześcijańskiej “Trinity Christian School”, w Stalybridge w Cheshire.
Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż w brytyjskich szkołach prywatnych panuje duża swoboda w zakresie nauczania kreacjonizmu, a Brytyjskie Ministerstwo nie przeciwstawia się tej swobodzie. Jednakże Sylvia przyczyniła się w znacznym stopniu do propagowania uczenia kreacjonizmu również w szkołach państwowych. W 1978 r.  założyła szkołę. Więcej na temat jej szkoły pod adresem www.trinityschool.org.uk. Po opuszczeniu szkoły w Stalybridge, Sylvia napisała kolejną książkę -  “Boża Miłość w szkolnej klasie: Historia Szkoły Chrześcijańskiej” (Love of God in the Classroom: The Story of the New Christian Schools).  Współautorem książki był David Freeman. Obecnie jest on doradcą Christian Schools Trust, jest to sieć około 50 prywatnych chrześcijańskich szkół mających pod opieką około 3000 uczniów Wielkiej Brytanii (średnio do jednej szkoły uczęszcza 60 uczniów).
Sylvia jest od wielu lat zaangażowana w pracę Biblijnego Stowarzyszenia Kreacjonistycznego w Wielkiej Brytanii (Biblical Creation Society), tak jak 14 innych sygnatariuszy Minister Edukacji Estelle Morris.

Jesteś tutaj: Home Sylvia Baker