Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

dom pod kontrolą
Dom i ogród

3 kroki do zabezpieczenia Twojego domu: monitoring domu

Każdemu z nas zależy na tym, żeby czuć się pewnie we własnym domu, prawda? Dlatego warto pomyśleć o nowoczesnym monitoringu domu, który pomoże nam skutecznie ochronić nasz dobytek. Skupmy się więc na pięciu krokach, które w łatwy sposób pozwolą ci cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem w swoim domu.

Krok 1: Określ swoje potrzeby i budżet

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek instalacji monitoringu, najważniejsze jest określenie swoich potrzeb oraz dostępnych środków finansowych. Przemyśl, jaką przestrzeń chciałbyś objąć monitoringiem i jakie funkcje są dla ciebie istotne. Na rynku dostępne są różne systemy, jednak w dzisiejszych czasach warto postawić na nowoczesne, proste, niedrogie i skuteczne rozwiązania, które nie nadszarpną budżetu, a dadzą dużo lepsze efekty niż np. zatrudnianie firmy ochroniarskiej.

Krok 2: Wybierz odpowiednie kamery

Warto postawić na kamery bezprzewodowe do monitoringu domu, stanowiące wyższy poziom kompleksowej ochrony, w porównaniu z tradycyjnym systemem alarmowym. Nie wymagają instalacji przez fachowca – zamontujemy je sami – ani ponoszenia opłat za ochronę. Wystarczy nam router WiFi, wiertarka i telefon! Czyli, to, co w zasadzie mamy w domu.

Monitoring domu przez telefon? Tak, to możliwe! Takie rozwiązania oferuje polska firma ORLLO, lider w nowoczesnych rozwiązaniach wykorzystujących m.in. sztuczną inteligencję. Wystarczy, że wybierzesz najlepszą kamerę ORLLO do monitoringu domu, pobierzesz polską aplikację na telefon, połączysz kamerę z aplikacją i gotowe!

aplikacja monitoringu Orllo

Masz już: podgląd na żywo, wykrywanie ruchu poprzez inteligentną analizę obrazu, alarmy w telefonie natychmiast po wykryciu ruchu, nagrywanie zdarzeń na karcie lub/i chmurze, zdalne pobieranie nagrań na telefon. A wszystko w bardzo wysokiej jakości obrazu w dzień i w nocy.

Po konfiguracji kamery ORLLO do monitoringu domu z telefonem, masz zdalny monitoring z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

Oferta kamer ORLLO jest szeroka, jeśli potrzebujemy pomocy w wyborze najlepszego urządzenia dostosowanego dokładnie do naszych potrzeb, możemy skorzystać z konfiguratora monitoringu online lub skorzystać z bezpłatnego doradztwa.

Możemy wybrać kamery zewnętrzne, odporne na warunki atmosferyczne, jaki i kamery pokojowe przeznaczone do użytku wewnętrznego.

Zwróćmy uwagę na 4 najważniejsze elementy podczas wyboru kamery bezprzewodowej.

  1. Jakość obrazu. Wyobraźmy sobie, że mamy wspaniałą kamerę, ale obraz jest nieostry i niewyraźny. To zdecydowanie nie jest to, czego oczekujemy od kamery monitorującej nasze mienie. Dlatego warto zainwestować w kamerę, która oferuje wysoką rozdzielczość.

  1. Funkcja nocnego widzenia. Przecież większość włamań i incydentów ma miejsce w godzinach nocnych, kiedy jesteśmy najbardziej bezbronni. Dlatego ważne jest, aby nasza kamera miała wbudowane diody podczerwieni lub oświetlenie LED, które umożliwią nam monitorowanie nawet w ciemności.

  1. Alarm. Wszystkie kamery do monitoringu domu marki ORLLO oferują wykrywanie ruchu, a także wykrywanie ludzi, w wybranych modelach mamy także podążanie za ruchem wraz z przybliżeniem (ZOOM 3D). Wykrycie intruza natychmiast skutkuje wysłaniem alarmu na telefon, dzięki czemu możemy zareagować natychmiast i pobrać nagranie ze zdarzenia, aby wysłać policji.

  1. Łatwość instalacji i obsługi. Większość z nas nie jest specjalistami od technologii, więc warto wybrać kamerę, która nie sprawi nam trudności podczas instalacji i konfiguracji. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy aplikacja kamery jest łatwa i polska. Do każdej kamery bezprzewodowej ORLLO otrzymujemy PAKIET ORLLO GRATIS, czyli bezpłatną aplikację, bezpłatne aktualizacje i bezpłatne wsparcie techniczne wraz z Pakietem Cyberbezpieczeństwa.

Krok 3: Miej świadomość swojego otoczenia

Monitoring domu to nie tylko kamery, ale również świadomość tego, co dzieje się wokół. Dlatego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie wokół posesji. Doskonale oświetlony teren odstraszy potencjalnych włamywaczy, którzy preferują podejście niezauważone. Możesz również pomyśleć o zamontowaniu odpowiednich tabliczek ostrzegawczych, informujących o obecności monitoringu. Również dobrze zabezpieczone drzwi i okna są kluczowe dla utrzymania bezpieczeństwa w domu.

Podsumowanie

Zabezpieczenie swojego domu za pomocą monitoringu to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, które zwiększy twoje poczucie bezpieczeństwa i pozwoli cieszyć się spokojem. Ważne jest określenie swoich potrzeb, wybór odpowiednich kamer, zadbanie o oświetlenie i zabezpieczenie drzwi oraz okien, dobry kontakt z sąsiadami.

Warto zasięgnąć porady profesjonalistów, na przykład z firmy ORLLO.skuteczny monitoring

Pamiętaj, że twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie warto oszczędzać na ochronie domu.

Materiał zewnętrzny