Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

Budownictwo Dom i ogród

Mały przedpokój może być piękny!

Przedpokój to wnętrze bardzo ważne w każdym domu. Dlaczego? Bo to on jest wizytówką naszego domu lub mieszkania, to on jest pierwszym wnętrzem, jakie widzą nasi goście. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, iż aranżacja przedpokoju staje się dla wielu osób bardzo ważnym zagadnieniem. Niestety, o ile urządzenie tego pomieszczenia w ciekawy sposób jest trudnym zadaniem, o tyle urządzenie małego przedpokoju staje się wyzwaniem, z którym dobrze radzą sobie nieliczny. A przecież wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, by mały przedpokój zachwycał i pięknym wyglądem, i funkcjonalnością. Jakich zasad należy zatem przestrzegać?

Dobór kolorów i wzorów

Mały przedpokój, podobnie jak wszystkie inne wnętrza o niewielkiej powierzchni, wymaga umiejętnego dobierania kolorów i wzorów. Im jaśniej, tym lepiej – oto podstawowa zasada, której warto przestrzegać. W celu optycznego powiększenia wnętrza warto też wykorzystać lustra (najlepiej takie, które są pozbawione ram). W przedpokoju ważną rolę będą też sprawdzały się meble na wymiar, dzięki czemu można postawić na wysoką, choć wąską szafę, lub na regał, sięgający od podłogi do sufitu. Takie rozwiązania sprawiają, że wolna przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana, a my zyskujemy sporo miejsca na przechowywanie niezbędnych rzeczy. Mały przedpokój wymaga też starannego doboru dekoracji. Jedna ciekawa grafika, jedno zdjęcie lub ciekawa tapeta – oto rozwiązania, na które warto postawić. Nadmiar elementów dekoracyjnych nie jest zalecany, gdyż jedyne, co można w ten sposób osiągnąć, to zaśmiecenie wnętrza zbędnymi drobiazgami.

Oświetlenie w przedpokoju

Przedpokój, bez względu na swe rozmiary, wymaga też dobrego wyboru oświetlenia. W większości mieszkań oraz domów pomieszczenie to jest całkowicie pozbawione dostępu do światła dziennego. Na co warto postawić, by równomiernie oświetlić to wnętrze? Najlepszym rozwiązaniem będą halogeny lub taśmy LED, które są rewelacyjnym źródłem światła, a jednocześnie coraz ważniejszym elementem w aranżacji współczesnych wnętrz.

hedodesign.pl