Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

Projekty domów
Dom i ogród

Projekty domów z panelami fotowoltaicznymi w ofercie MURATORA

Wielu współczesnych inwestorów decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych w swoich domach. Taka instalacja pozwala znacząco zmniejszyć wysokość rachunków za energię elektryczną, a w przypadku posiadania magazynu energii, gwarantuje także pewną niezależność – istotną szczególnie w przypadku przerw w dostawie prądu.. Aby móc czerpać maksymalne korzyści z efektywnej fotowoltaiki, możemy zdecydować się na projekty domów z góry przystosowanych do zainstalowania paneli na dachu. Jakie propozycje znajdziemy w ofercie MURATORA oraz co za nimi przemawia?

Projekty domów z fotowoltaiką 

Jeżeli chcemy obniżyć bieżące koszty utrzymania budynku oraz zależy nam, by był on przyjazny dla środowiska – weźmy pod uwagę gotowe projekty domów z panelami fotowoltaicznymi. Takie budynki posiadają zazwyczaj (aczkolwiek nie tylko) dwuspadowy, nieskomplikowany dach, na którym bez trudu zmieścimy odpowiednią ilość paneli. W wielu projektach przewidziano okazałe przeszklenia – w szczególności na południowej elewacji – które pozwalają na darmowe i naturalne dogrzanie oraz doświetlenie wnętrz. W trakcie opracowywania dokumentacji, projektanci zadbali o zastosowanie odpowiedniej warstwy ocieplenia, poprawiającej izolacyjność przegród pionowych i poziomych. W ofercie domów z panelami fotowoltaicznymi znajdziemy domy o zróżnicowanej powierzchni i układzie funkcjonalnym, zatem można je w łatwy sposób dopasować do wymagań ujętych w MPZP lub WZ. 

Domy z panelami fotowoltaicznymi w Kolekcji MURATORA

Na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-z-panelami-fotowoltaicznymi/ czekają na nas zróżnicowane projekty domów, w których zaprojektowana instalacja została oparta na fotowoltaice. Czasem współpracuje ona z pompą ciepła, a niekiedy stanowi uzupełnienie ogrzewania gazowego. Dzięki zróżnicowanej powierzchni domów, wynoszącej od około 50 do 250 m2, będą one dobrym wyborem zarówno dla oszczędnych singli i par, jak i bardziej wymagających, licznych rodzin. W ofercie znajdziemy projekty domów parterowych oraz poddaszowych, z dwuspadowym lub wielospadowym dachem. Wszystkie cechuje estetyczny wygląd oraz wygodny układ wnętrz. W zależności od potrzeb, możemy wybrać dom z wyraźnym oddzieleniem strefy dziennej od nocnej lub takie, w których ten podział nie jest aż tak oczywisty. W wielu projektach przewidziano praktyczny garaż, a w niektórych również podpiwniczenie. Zadbano także o strefę zewnętrznego relaksu, zapewniając domownikom dostęp do mniejszego lub bardziej okazałego tarsu. Wszystkie domy zostały zaprojektowane z myślą o stworzeniu funkcjonalnej i komfortowej przestrzeni do życia dla nas i naszych najbliższych.

Zalety projektów domów z panelami fotowoltaicznymi

Szukamy argumentów, które pomogą nam w podjęciu decyzji o zakupie projektu domu z panelami fotowoltaicznymi? Takie rozwiązanie warto wybrać, jeżeli zależy nam na maksymalnym obniżeniu kosztów eksploatacji, jak również – nie bez znaczenia jest dla nas ochrona środowiska. Dodatkowym argumentem może być także prostota bryły i dachu, które przełożą się koszty budowy. Nowoczesne budownictwo ukierunkowane jest na maksymalny odbiór naturalnej energii, dlatego też w większości projektów przewidziano duże przeszklenia zlokalizowane od południowej strony. Wpuszczą one naturalne światło, umożliwiając rzadsze korzystanie ze sztucznego oświetlenia, a dodatkowo słoneczne ciepło. Nowoczesna bryła domu w połączeniu z modnymi okładzinami elewacyjnymi prezentuje się przy tym niezwykle elegancko, stając się powodem do dumy i świadectwem dobrego gustu właścicieli.

Jeżeli poszukujemy pomysłu na modny i ekonomiczny dom, weźmy pod uwagę gotowe projekty budynków mieszkalnych z panelami fotowoltaicznymi. Posiadają one wiele zalet, a ich uniwersalna stylistyka sprawia, że dobrze komponują się z każdym otoczeniem. Oferta MURATORA zaspokoi preferencje singla, pary na starcie, a także mniej lub bardziej licznych rodzin. Warto zatem zapoznać się z tą szeroką gamą projektów i wybrać dom skrojony na miarę własnych potrzeb. 

Zdjęcie: Projekt M262a – Słuszny wybór – wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl