Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

polerowanie posadzek betonowych
Budownictwo Nieruchomości

Sposoby wykończenia polerowanych posadzek betonowych 

Na rynku dostępnych jest wiele unikalnych opcji wykończenia podłóg. Jedne cieszą się większą popularnością a inne mniejszą. Czy potrafisz odgadnąć jaki jest jeden z najgorętszych trendów w branży podłóg w 2019 roku? Oczywiście chodzi podłogi z polerowanego betonu mieszkalnego.

Posadzki betonowe zdobyły ogromną popularność także ze względu na szeroki wachlarz możliwości ich dekorowania. O czym mowa? 

Nowe posadzki betonowe

W przypadku nowej posadzki betonowej, wybór tekstur, kolorów i wykończenia jest prawie nieograniczony. Faktura i wykończenie zależą od rodzaju użytego betonu, sposobu jego wylania i procesu polerowania. Kolor można wprowadzić na kilka sposobów. Pigment można mieszać z mokrym betonem w celu uzyskania dowolnego pożądanego koloru. Można również dodawać kolorowe kruszywa, takie jak kamienie i kawałki szkła. Możliwe jest także stosowanie barwiących impregnatów, lakierów lub bejc, które nanoszą się na wysuszoną posadzkę.

Czy możesz zmienić wykończenie lub kolor istniejącego betonowego podłoża?

Praktycznie w każdym pomieszczeniu znajduje się betonowa posadzka. Często jest ona niewidoczna, bo zakrywa ją warstwa wierzchnia z innego materiału wykończeniowego. Jednak wystarczy usunąć górną warstwę i cieszyć się surowym betonem. 

Odsłonięta betonowa podłoga prawdopodobnie będzie miała szorstkie wykończenie, które wymaga polerowania. Stopień jej renowacji zależy w dużej mierze od jakości i stanu betonu. Jednak dzięki pomocy fachowców możliwe jest jej dosyć ładne wypolerowanie. Natomiast opcje zmiany koloru ograniczają się do preparatów nakładanych na powierzchnię – impregnatów. lakierów i bejc.

Stopień połysku polerowanej posadzki betonowej

Posadzki betonowe można także wykańczać nadając im oczekiwany stopień połysku. Jaka jest charakterystyka poszczególnych poziomów?

  • Wykończenie matowe – matowa, polerowana posadzka betonowa pochłania światło. Dzięki temu uzyskiwany jest efekt wzmocnienia naturalnych odcieni betonu.
  • Wykończenie o niskim połysku –  posadzka z polerowanego betonu o niskim połysku zapewnia pewien poziom odbicia i pochłaniania światła. Niski połysk jest podobny do matowego wykończenia, ale zapewnia bardziej elegancki wygląd.
  • Wykończenie o wysokim połysku – jest to najpopularniejsze wykończenie z polerowanego betonu. Podłoga z polerowanego betonu o wysokim połysku zapewnia wysoki poziom odbicia światła i dzięki temu widocznie poprawia oświetlenie w danego pomieszczenia. Światło i kolor odbijają się w przestrzeni a także od od otaczających obiektów.
  • Wykończenie o wysokim połysku –  to najbardziej ekskluzywne posadzki betonowe. Najbardziej zaawansowane techniki polerowania sprawiają, że posadzka jest podobna do szkła.

Ile kosztuje polerowana posadzka betonowa?

Polerowane posadzki betonowe wyglądają tak dobrze, że sprawiają wrażenie bardzo drogich. Jednak prawda jest taka, że podłoga z polerowanego betonu jest atrakcyjnym rozwiązaniem także z powodu ceny. Średni koszt polerowania jednego metra kwadratowego posadzki nie przekracza 20 złotych. Jest to zatem cena zdecydowanie niższa od cen posadzek alternatywnych.