Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

pościel
Dom i ogród

Dlaczego warto spać pod pościelą bawełnianą?

Dobry dzień zawsze zaczyna się od dobrze przespanej nocy. Jeśli taka nie była, musimy przygotować się na hektolitry kawy, drzemanie na kanapie i powrót do łóżka, gdy słońce jeszcze świeci. Jednym ze sposobów na uniknięcie tego czarnego scenariusza jest zadbanie o higienę swojego snu. Na higienę snu składa się kilka czynników – nie tylko jak najlepsze łóżko i materac, ale także materiały w których śpisz i pod którymi śpisz. Dlatego warto zaopatrzyć się w pościel, która będzie wykonana z naturalnego materiału, oddychająca i przyjazna alergikom – taka właśnie jest pościel bawełniana. Dlaczego warto zafundować sobie bawełnianą pościel? Sprawdź, jakie są jej zalety!

Bawełniana pościel – dlaczego warto?

Pościel bawełniana jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych na rynku. Dlaczego? Jaki wpływ ma bawełna na komfortowy i nieprzerwany sen? Poznaj zalety pościeli bawełnianych!

Oddychająca

Bawełna jest materiałem naturalnym, a to oznacza, że kołdra powleczona bawełnianą pościelą oddycha. Każdej nocy temperatura ciała zmienia się, gdy zasypiasz. To często jest powodem, dla którego budzisz się rozpalony, lepki i rozpaczliwie spragniony chłodnego powietrza. Pościel bawełniana pochłania ciepło z twojego ciała przez całą noc, pozwalając mu zachować chłód i suchość (badania wykazują, że średnio wydzielamy około pół litra potu dziennie). Pościel bawełniana satynowa zapewnia nie tylko chłód latem, ale także ciepło przez całą zimę. Jeśli śpisz w ubraniach wykonanych ze sztucznego materiału, na przykład poliestru, pochłaniają one ciepło Twojego ciała, zamiast je wentylować. Musisz więc zadbać nie tylko o materiał, z którego wykonana jest Twoja pościel, ale także piżama.

Nie wymaga zaangażowania 

Być może spotkałeś się z mitem, że pościel bawełniana wymaga dużo pracy i zaangażowania. Tak nie jest! Pościeli bawełnianej nie trzeba prać ręcznie, suszyć na słońcu ani prasować przez wiele godzin. Większość pościeli bawełnianych wystarczy włożyć bezpośrednio do pralki i wyprać w temperaturze 40 stopni. Unikaj mieszania bawełny z innymi materiałami – najlepiej pierz pościel oddzielnie, aby proszek i płyn do płukania mogły rozłożyć się na niej równomiernie. Na pewno nie należy mieszać ze sobą również kolorów – pościel biała bawełniana mogłaby z łatwością zostać zabarwiona. Możesz jednak włożyć ją do suszarki bębnowej (trzymaj się niskiej temperatury). Wyjmij pościel, gdy jest jeszcze lekko wilgotna i susz na płasko. Ten trik sprawi, że unikniesz obowiązku prasowania!

Delikatna dla skóry

Nie ma lepszego uczucia niż wskakiwanie w świeże, czyste, bawełniane prześcieradła. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, musisz unikać podrażniających ją materiałów. Bawełna jest naturalnie hipoalergiczna, więc pościel bawełniana nie powoduje podrażnień ani swędzenia, poprawiając jakość Twojego snu. Z bawełny produkuje się także pościele dla dzieci, nawet tych najmłodszych – pościel bawełniana dla dziecka jest więc bezpiecznym wyborem. Podobnie jak z pościeli lnianych, jedwabnych i bambusowych – mogą z niej korzystać także alergicy. 

Wytrzymała

Oprócz poprawy jakości snu, zakup pościeli bawełnianej może na dłuższą metę pomóc zaoszczędzić kilka groszy. Tańsza alternatywa w postaci pościeli ze sztucznych włókien może wydawać się kusząca, ponieważ pościel bawełniana (a szczególnie pościel bawełniana dobrej jakości) będzie kosztować więcej. Warto jednak wziąć pod uwagę żywotność pościeli tego typu. Zestaw pościeli bawełnianej może służyć nam nawet dwa razy dłużej niż ten wyprodukowany z poliestru i innych sztucznych materiałów. Pościeli bawełnianej nie będziesz zmuszony wymieniać tak często, jak tej poliestrowej.