Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

Jaka praca po logistyce
Praca

Jaka praca po logistyce?

Branża logistyczna to jedna z najbardziej rozwijających się branż w Polsce. Nie może zatem dziwić, iż coraz więcej młodych ludzi wybiera studia właśnie z zakresu logistyki. Rynek pracy poszukuje specjalistów w tej dziedzinie. Absolwenci logistyki nie powinni mięć większych problemów ze znalezieniem pracy. Wszelkie raporty dotyczące rynku pracy jasno pokazują, że to właśnie logistycy i spedytorzy są tą grupą zawodową, która jest najbardziej poszukiwana. Wszystko przez rosnący rozwój branży transportowej. Firmy poszukują najlepszych specjalistów, a ci liczyć mogą na niemałe wynagrodzenia.

Jaka praca po logistyce?

Jaka praca po logistyceZastanawiając się jaka praca po logistyce możliwa jest dla absolwentów tego kierunku odpowiedzieć można, iż jest to praca przede wszystkim w branży transportowej. Osoby, które ukończyły studia logistyczne posiadają bowiem bardzo duże kompetencje w tej dziedzinie. Przede wszystkim posiadają one konkretną wiedzę na temat łańcucha dostaw. Dobrze znają także zasady dotyczące kanałów dystrybucji oraz procesy związane z przepływem towarów. Co istotne, dobrze przygotowany absolwent logistyki posiada także kompetencje do zarządzania finansami w zakresie dystrybucji towarów. Praca w logistyce związana jest także z umiejętnością wykorzystywania specjalistycznych programów komputerowych. Rynek pracy dla absolwentów logistyki jest bardzo szeroki. Praca czeka bowiem zarówno w transporcie lądowym, morskim, jak i lotniczym.

Branża logistyczna

W zależności od tego jakie miejsce pracy wybierze absolwent logistyki jego zakres obowiązków może się różnić. Jak już wspomniano branża ta jest bardzo szeroka. Nieco inaczej może wyglądać praca logistyka w transporcie lądowym, a inaczej w transporcie lotniczym. Pamiętać należy także o tym, że praca w logistyce to nie tylko transport. Logistycy pracują także w magazynach, hurtowniach czy zakładach produkcyjnych. Jednak najczęściej wybierany jest transport. W tym dwa rodzaje firm. Po pierwsze są to firmy transportowe przewożące towary tirami po całej Europie. Po drugie są to często firmy kurierskie.

Zarobki w branży logistycznej

Jak wspomniano na początku praca w logistyce łączy się także z dobrymi zarobkami. Oczywiście wynagrodzenie uzależnione jest od doświadczenia logistyka oraz konkretnego miejsca pracy. Śmiało można powiedzieć, że w dużych firmach transportowych zarobki specjalistów ds. logistyki zaczynają się od średniej krajowej.

Jak zatem widać wybór studiów logistycznych to dobry wybór. Logistycy są poszukiwani na rynku pracy. Dlatego podejmując takie studia można być niemal pewnym, iż w przyszłości nie będzie się miało problemów ze znalezieniem zatrudnienia. To co można także przekonać do tego zawodu to wspomniane niemałe zarobki co oczywiście także jest bardzo dużą zaletą zawodu logistyka.