Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

farby magnetyczne
Dom i ogród

Jakie zalety mają farby magnetyczne?

Zdecydowanie się na farb magnetycznych pozwala stworzyć w domu, czy biurze ściany, na których można zawiesić notatki, czy drobne narzędzia. W ten sposób można stworzyć praktyczne i ciekawe miejsce. Natomiast niezbędne jest do tego zdecydowanie się na farby magnetyczne, które mają odpowiednie właściwości.

Uzyskanie odpowiedniego efektu po zastosowaniu farb magnetycznych zależy między innymi od grubości warstw farby. Znaczenie ma, także wybór magnesów, które mają właściwą siłę przyciągania. Im słabsze wersje mają być używane, tym większe znaczenie ma nałożenie większej ilości warstw farby magnetycznej.

Gdzie można zastosować farby magnetyczne?

Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie farb magnetycznych w biurach.

W ten sposób w dowolnym miejscu można przy wykorzystaniu magnesów umieszczać:

  • kartki papieru z informacjami,
  • notatki,
  • szkice,
  • projekty.

W domowych warunkach farby magnetyczne często wybierane są przez rodziców, którzy chcą stworzyć pokój dla dziecka, który będzie się ciekawie prezentował. Na ścianach będzie można wówczas umieszczać zabawki, czy obrazki. W ten sposób nie trzeba stosować pinezek. Takie mogą uszkadzać powierzchnię ścian. W pokojach dziecięcych zaletą jest również łatwiejsze czyszczenie. Powierzchnię ściany można wyczyścić z wykorzystaniem wilgotnej ścierki. Natomiast z wykorzystaniem magnesów dzieci mogą się doskonale bawić. Na ścianach mogą przyklejać różne figury, obrazki, zdjęcia. Kupić można także specjalne, magnetyczne litery. Dobrej jakości farbę magnetyczną można zastosować, także w kuchni, czy korytarzu. Pozwoli to umieszczać na ścianach wiadomości dla domowników, czy notatki z zakupami.

Jakie wersje farb magnetycznych można wybrać?

W zależności od tego, w jakim miejscu planuje się zastosować farby magnetyczne, można zdecydować się na inne wersje. Takie produkty dostępne są w kilku podstawowych kolorach. Natomiast dla uzyskania ciekawszych efektów można zdecydować się na specjalne wersje kolorów, czy odcieni poprzez nałożenie na wierzch ścian lakieru tablicowego, czy normalnej farby. Zdecydować można się na takie wersje, które pozwalają zapewnić możliwość pisania ołówkiem. Takie produkty można wziąć pod uwagę, gdy wybiera się farby, które mają być zastosowane w pokojach dla dzieci. W ten sposób można ograniczyć brudzenie się powierzchni ścian. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że farba magnetyczna zachowa swoje właściwości po nałożeniu na nich innych materiałów, gdy zastosuje się więcej warstw. Minimalnie konieczne będzie zastosowanie pięciu warstw, gdy chce się zastosować dodatkowo normalną farbę, czy wersję tablicową.