Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

Biznes Budownictwo

Czy montaż regałów to zadanie dla profesjonalnej firmy?

Konstrukcje regałów magazynowych mają za zadanie przechowywać różnego rodzaju towary. Każdy z regałów magazynowych ma swoje specjalne przeznaczenie-jedne przechowują drobnicę, inne dłużycę, a jeszcze inne służą magazynowaniu żywności lub palet. Budowa regałów magazynowych w znacznym stopniu zależy od ich przeznaczenia. 

Dzięki różnorodnej specyfice przechowywania, regały magazynowe muszą spełniać wymagania, które związane są z bezpieczeństwem. 

Mówiąc o bezpieczeństwie, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że nawet najlepszy regał, który zostanie źle zamontowany, może stwarzać ogromne niebezpieczeństwo. Jest to główna z przyczyn, dla której do montażu regałów, powinniśmy wybrać profesjonalistów. 

Regały magazynowe nie są zagrożeniem jedynie dla składowanych na nich towarów, zagrażają również życiu i zdrowiu pracowników magazynu. Konstrukcja bezpiecznego regału powinna być stabilna i wytrzymała. Wszystko dlatego, żeby mogła sprostać obciążeniom, do których została zaprojektowana. Regał magazynowy musi zostać postawiony na podłożu, które dostosowane jest do masy regału (powinniśmy brać pod uwagę maksymalne dopuszczalne obciążenie oraz zapas). Jeśli podłoże będzie zbyt słabe, może ulec uszkodzeniu i doprowadzić do uszkodzenia całej konstrukcji regałowej.

Wytwarzane regały magazynowe, produkowane są z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących norm. Główne normy, na które zwracają uwagę osoby posiadające magazyny to: PN-EN 15620:2010, PN-EN 15629:2010, PN-EN 15635:2010 oraz PN-EN 15512:2011. W normach tych znaleźć można informacje o możliwych obciążeniach, a także o specyfikacji użytych do produkcji regałów materiałów.

Profesjonalna firma, która podejmuje się montażu regałów magazynowych, spełnia wszystkie wymogi, normy PN-EN oraz atesty. Tylko w takiej sytuacji, zachowane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz pełna gwarancja wytrzymałości regałów. Właściciele magazynów mogą liczyć również informację, jak we właściwy sposób eksploatować regały, by robić to zgodnie z przepisami o bezpieczeństwie i higienie pracy. Prawidłowa eksploatacja pozwoli również na dłuższą żywotność całej konstrukcji. Wiedzę tą należy w dalszej kolejności przekazać pracownikom magazynów, którzy mają z regałami styczność na co dzień. Osoba, która dokonuje montażu regałów, w pełni ponosi odpowiedzialność za wykonanie tego zadania oraz bierze na siebie odpowiedzialność za wszelkie ryzyko, które może wystąpić podczas tej pracy. Wybór profesjonalistów do montażu regałów magazynowych to same plusy! To nie tylko gwarancja ich stabilności i wytrzymałości. Dobrze wykonany montaż przedłuży żywotność całej konstrukcji regałowej oraz umożliwia szeroki zakres ich wykorzystania. Inwestycja w profesjonalistów równoznaczna jest z inwestycją w bezpieczeństwo pracowników i składowanych na regałach towarów. Samodzielny montaż tak wielkich i ważnych konstrukcji może doprowadzić do wielu komplikacji, a nawet do zagrożenia, które obejmuje całą przestrzeń magazynową.