Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

ochrona osób i mienia
Biznes

Kiedy ochrona fizyczna nie może być zastąpiona przez nowoczesne technologie?

Automatyzacja i cyfryzacja zmieniły oblicze praktycznie każdego biznesu, również tego związanego z bezpieczeństwem. Coraz częściej spotyka się zaawansowane rozwiązania z zakresu zabezpieczania osób i mienia, które zmniejszyły zapotrzebowanie na obecność ochrony fizycznej w obiekcie. Jednak w dalszym ciągu w niektórych sytuacjach ochrona fizyczna osób i mienia jest wręcz niezbędna i w tym artykule postaramy się to udowodnić.

Prowadzenie firmy – ochrona osób i mienia

Zadaniem każdego przedsiębiorcy jest ochrona swoich pracowników oraz klientów, a także zabezpieczenie mienia. Ten cel może być realizowany przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, czyli elektronicznych systemów zabezpieczeń lub tradycyjnej ochrony fizycznej. W tym układzie pracownik ochrony może odpowiadać m.in. za:

  • doraźne patrole interwencyjne obiektu,

  • usługi recepcyjne w obiekcie,

  • monitorowanie pomieszczeń,

  • obsługę punktów kontroli,

  • nadzorowanie akcji ewakuacyjnych,

  • ochronę osób VIP.

Mimo iż dzisiaj ochrona osób i mienia polega w głównej mierze na wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu technologii, to w dalszym ciągu to człowiek ostatecznie podejmuje decyzje na podstawie otrzymanych danych. Właśnie z tego powodu, wielu specjalistów zajmujących się zabezpieczeniem firmy, czyli ochroną osób i mienia wskazuje, że nowoczesna ochrona to połączenie technologii z wiedzą i doświadczeniem wyszkolonych pracowników. 

Jeśli zależy Ci na skutecznym zabezpieczeniu swojej firmy, szukasz profesjonalistów do ochrony osób i mienia, sprawdź ofertę ze strony https://bezpieczenstwo.impel.pl/ochrona-fizyczna/. Możesz liczyć na indywidualne i elastyczne podejście oraz fachowe doradztwo.

Ochrona imprez masowych – czy da się to zrobić bez obecności ochrony fizycznej?

Każda impreza o charakterze masowym musi zostać dobrze zabezpieczona i nie da się tego zrobić bez obecności funkcjonariuszy agencji ochrony. Nowoczesne technologie bardzo wspierają zabezpieczenie wydarzeń masowych, ale nie są w stanie całkowicie wyeliminować obecności człowieka. W tym przypadku tylko człowiek jest w stanie szybko wykryć zagrożenie i zareagować na nie w najskuteczniejszy sposób. Ochrona fizyczna osób i mienia na imprezach masowych polega na dyskretnym patrolowaniu terenu, przeprowadzeniu kontroli bezpieczeństwa, a jeśli zajdzie taka potrzeba – na przeprowadzeniu ewakuacji lub udzieleniu wsparcia służbom ratowniczym i porządkowym.

Usługa cash handling, czyli konwojowanie gotówki i towarów

Konwojowanie wartości pieniężnych to również sytuacja, która wymaga obecności wyszkolonych i doświadczonych pracowników ochrony. Najważniejszym zadaniem ochroniarzy jest zabezpieczenie gotówki i przetransportowanie jej do miejsca docelowego. Cash handling polega również na zapewnieniu ciągłości działania bankomatów oraz wpłatomatów. Warto wiedzieć, że konwojowania certyfikowanymi pojazdami w asyście ochrony mogą wymagać również niektóre wartościowe lub niebezpieczne towary.