Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

Praca

Czy warto inwestować w mieszkania pod wynajem?

W ostatnim czasie wiele osób zaczęło inwestować w mieszkania pod wynajem. Jest to dobra inwestycja na długie lata, gdyż zawsze znajdą się chętni najemcy. W związku ze stale rosnącymi cenami mieszkań, wiele osób decyduje się na wynajem. Inwestycje w nieruchomości właśnie w tym celu są opłacalne i długoterminowe.

Jak inwestować w nieruchomości pod wynajem?

Żeby zacząć inwestować w nieruchomości pod wynajem musimy posiadać kapitał. Jest to najbardziej opłacalne, gdyż wtedy dostajemy pieniądze z wynajmu dla siebie. W drugim przypadku, kiedy weźmiemy kredyt na mieszkanie, to pieniądze z wynajmu będziemy musieli przeznaczać na spłatę rat kredytu. Z własnym kapitałem po kilku latach inwestycja w mieszkanie się zwróci i będziemy mogli kupić kolejną nieruchomość. Z kolei w przypadku kredytu dopiero po kilku latach zaczniemy zarabiać z wynajmu. Dzięki temu po kilkunastu latach będziemy właścicielami kilku mieszkań, co pozwoli nam na duże zarobki.

Jak wybrać odpowiednie mieszkanie?

Przede wszystkim warto przeglądać ogłoszenia w internecie. Bardzo często są tam tanie mieszkania nadające się do remontu. Na oglądanie nieruchomości warto zabrać osobę, która zna się na remontach, i będzie mogła na miejscu oszacować ile wyniesie nas remont. Dodatkowo taka osoba może dopatrzeć się uszkodzeń, które zmuszą sprzedającego do obniżenia ceny. Mieszkanie pod wynajem powinno być małe, ponieważ takie szybciej znajdą najemców. Mieszkania o powierzchni 30-40 metrów kwadratowych są poszukiwane przez młode osoby. Musimy wyremontować mieszkanie i wyposażyć je w podstawowe sprzęty. Gdy znajdziemy duży lokal w niskiej cenie, to śmiało możemy podzielić go na dwa mniejsze i tym samym zwiększyć zyski z wynajmu.

Zobacz więcej na saminwestuj.pl