Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

folia o zmiennej przejrzystości
Dom i ogród

Nowoczesne rozwiązania w aranżacji biura

Stworzenie przestrzeni biurowej, która będzie dopasowana do potrzeb pracowników oraz będzie elegancka i gustowna, nie jest łatwym zadaniem. Warto wykorzystać nowoczesne rozwiązania, które dają coraz większe możliwości aranżacyjne. Czym jest inteligentna folia i jak ją zastosować?

Inteligentna folia co to jest?

Inteligentna folia określana jest jako folia aktywna lub folia o zmiennej przejrzystości. Jej zadaniem jest zmienianie przejrzystości pod wpływem przyłożonego napięcia. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu budowy warstwowej.

Jedną z warstw jest matryca polimerowa z rozproszoną w niej fazą ciekłokrystaliczną. Ich właściwościami można sterować przy pomocy napięcia. Folia, która jest matowa to ciekłe kryształy, które są nieuporządkowane. Załączenie napięcia pozwala na uporządkowanie kryształów, co powoduje powstanie warstwy przezroczystej. Zmiany te następują natychmiast. Sterowanie inteligentną folią jest możliwe za pomocą pilota, przełącznika czy smartfona.

Jest to rozwiązanie bardzo nowatorskie, które sprawdzi się w niejednym biurze. Inteligentne szkła cena to już 1 000 złotych za m2. Koniecznie trzeba pamiętać, że jest to cena folii, która trzeba samodzielnie zamontować. Inteligentne szkła cena z montażem to koszt od 1 400 złotych za m2.

Jak zaaranżować nowoczesną przestrzeń?

Eleganckie i gustowne biura bardzo często oparte są na pomyśle otwartych przestrzeni z biurami wydzielonymi za pomocą przeszklonych ścian. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne. Warto jednak pamiętać, że w czasie pracy czasami każdy potrzebuje cichego i spokojnego miejsca, w którym musi wykonać zadanie wymagające kreatywnego myślenia. Jest to również idealne rozwiązanie, gdy niezbędną jest prywatność w czasie rozmów z kontrahentami bądź klientami.

Inteligentna folia, która będzie umieszczona na ściankach działowych to rozwiązanie estetyczne i nowatorskie. Dzięki temu biuro wydaje się być przestronne, jasne i eleganckie.

Okna to kolejne miejsce, gdzie sprawdzi się inteligentna folia. Do tej pory w biurach używano rolet lub żaluzji, by ochronić biuro przed słońcem i podnieść komfort pracy. Inteligentna folia to rozwiązanie bardzo skuteczne i jednocześnie estetyczne.

Bardzo ciekawym wykorzystaniem inteligentnej foli jest zaaranżowanie na niej ekranu projekcyjnego. W ten sposób można wyświetlać reklamę firmy, przeprowadzić szkolenie dla pracowników czy przedstawić klientowi swój produkt. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i jednocześnie efektowne. Inteligentne szkła wysokiej jakości znajdziesz na stronie Primado.pl

Ekran projekcyjny, który pojawi się na szybie wybranego biura to bardzo nowatorskie podejście do wykorzystania dostępnej przestrzeni biurowej.