Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

trwałe meble ogrodowe
Dom i ogród

Trwałe meble ogrodowe

Właściciele przydomowych ogrodów rozpoczęli sezon ogrodowy parę miesięcy temu. Słoneczna aura sprzyja odpoczynkowi na łonie natury, w zaciszu ogrodu. Aby odpoczynek był jak najbardziej udany potrzebujemy mieć odpowiednią architekturę ogrodową oraz wygodne meble. W czasie upalnych dni dobrze jest odpoczywać pod zadaszeniem. Cień dają nam parasole, altany, markizy oraz zadaszone łóżka ogrodowe. Wybór mebli jest ogromny, wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy oraz w jakim stylu mamy ogród.

Trwałe meble ogrodowe

Trwałe meble ogrodoweDrewniane meble idealnie komponują się w każdym rodzaju ogrodu, pasują zarówno do ogródków wiejskich oraz do przepięknych i uporządkowanych angielskich ogrodów. Meble drewniane uznawane są za materiał luksusowy, dlatego ich ceny są stosunkowo wysokie. Należy pamiętać, że co jakiś czas trzeba je poddać renowacji. Konserwacja mebli polega na zdarciu starego lakieru, wyszlifowaniu powierzchni oraz nałożeniu nowej powłoki. Drugą ważną czynnością, o której nie możemy zapomnieć po skończeniu sezonu w ogrodzie jest schowanie mebli na zimę. Drewno, które zostaje podczas zimy na zewnątrz szybciej traci walory dekoracyjne oraz użytkowe. Nabiera wilgoci i może się niszczyć. Jeśli chcemy mieć meble, które nie wymagają renowacji, zabiegów konserwujących możemy zainteresować się techno-ratanem. Jest to materiał, z którego robione są trwałe meble ogrodowe. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, wytrzymują mrozy oraz nie odbarwiają się pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego.

Ceny mebli ogrodowych

Ceny mebli trwałych są różne, najlepiej szukać przed rozpoczęciem sezonu lub po zakończeniu go. Możemy wtedy liczyć na spore rabaty. Do mebli, które długo zachowują swoje walory należą również meble wykonane z metalu. Wykonane są ze stali nierdzewnej, która odporna jest na opady atmosferyczne, promienie słoneczne. Są łatwe w konserwacji oraz w czyszczeniu. Idealnie komponują się zarówno w altanach, jak i na balkonach oraz tarasach. Na okres zimowy dobrze jest chować je do cieplejszego miejsca, na przykład do garażu.

Bardzo modne jest połączenie drewna z metalem lub metalu ze szkłem. Są to jednak bardzo ciężkie meble, co dla niektórych może być wadą. Najmniej trwałymi meblami są te, które wykonane są z użyciem materiałów tekstylnych. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju leżakach, hamakach, łóżkach bujanych i fotelach ogrodowych. Sam stelaż może być wykonany z plastiku, metalu lub z drewna. Część użytkowa mebli może ulec uszkodzeniom oraz zabrudzeniom, które trudno jest doczyścić. Producenci mebli ratanowych oraz drewnianych rozwiązali ten problem w nieco inny sposób – stosując poduszki, które w łatwy sposób możemy wyprać lub wyczyścić. Przed wyborem najlepszych mebli dobrze jest poznać ich zalety oraz wady.