Inteligentny-Projekt.pl

Biznes i Budownictwo

Kredyt konsumpcyjny
Finanse

Kredyt konsumpcyjny

Znalezienie źródła finansowania określonych wydatków na potrzeby gospodarstwa domowego może niejednokrotnie napotykać na poważne trudności. Trzeba mieć na uwadze, że płace w Polsce są utrzymywane na relatywnie niskim poziomie. Niestety, większość gospodarstw domowych nie posiada oszczędności, co oznacza, że mają problem z sfinansowaniem większego wydatku, takiego jak naprawa samochodu czy zakup nowego urządzenia AGD i RTV. W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości, jakie są oferowane przez profesjonalne instytucje bankowe. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem wydaje się być kredyt konsumpcyjny, który udzielany jest klientom indywidualnym. Regulacje prawa bankowego, na podstawie którego takie zobowiązanie jest udzielane, niwelują dowolność instytucji bankowych w kształtowaniu warunków kredytowania.

Zdolność kredytowa

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że występując o kredyt niezbędne jest legitymowanie się zdolnością kredytową. Jest ona ustalana w oparciu o mierniki ściśle określone przez przepisy prawa bankowego. Ważne jest przy tym, aby mieć jak największy scoring w Biurze Informacji Kredytowej. Instytucja ta przetwarza wszelkie dane o spłacie wcześniejszych zobowiązań – nie tylko o kredytach czy pożyczkach, ale także o zakupach na raty. Dlatego jeszcze przed wystąpieniem o kredyt warto odpowiednio wcześnie zadbać o scoring na wysokim poziomie. Dlatego w sytuacji, gdy mamy odpowiednią pulę środków, aby zakupić nowe radio czy telewizor, warto kupić taki przedmiot na raty. Dzięki temu informacje o naszej wypłacalności będą widnieć w rejestrze, co pozwoli zyskać nam status rzetelnego dłużnika.

Kredyt konsumpcyjny – warunki kredytowania

Kredyt konsumpcyjnyKluczowe znaczenie dla wyboru odpowiedniego produktu finansowego mają warunki kredytowania. Trzeba przyznać, że obecnie instytucje bankowe oferują bardzo dobre rozwiązania, które są w pełni dostosowane do potrzeb klientów indywidualnych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu. Banki mają obowiązek informowania klientów, ile będą musieli zapłacić tytułem spłaty kredytu. Oczywiście należy zwrócić uwagę również na inne mierniki, takie jak suma odsetkowa czy długość okresu kredytowania. W każdym przypadku warto skorzystać z darmowych narzędzi, które dostępne są w sieci.

Kalkulatory kredytowe

Przede wszystkim mowa o kalkulatorach kredytowych, dzięki którym można z łatwością obliczyć rentowność danego produktu finansowego. Pomocne mogą okazać się również porównywarki kredytów. W tym przypadku warto jednak sprawdzić, czy informacje zawarte na stronie są aktualne. Na szczęście jednak banki podają na bieżąco dane o dostępnych ofertach, dlatego ryzyko pomyłki jest marginalne. Należy pamiętać, że dane zawarte w ofercie mogą nieco odbiegać od warunków kredytowania zawartych w umowie, bowiem ostateczne parametry kredytu określane są indywidualnie.